Blog Yazısı 5

Çelik Dosya Dolabı

Dosaya Dolabı

İş yerlerinde çok sık kullanılan eşyalardan biri olan dosya dolabı son derece dayanıklı bir şekilde tasarlanırlar. Bu dolap modelleri çok işlevseldir ve iş yerinde birçok dosyayı istiflemek için kullanılırlar. Modelleri birbirinden farklı olan dolaplar dosya türlerine göre tasarlanırlar. Kullanışlı olan bu dolap türleri hemen her türlü işletmede bulunur. Bunun yanında eğitim kurumlarında da bu dolaplardan geniş ölçüde yararlanılır.

Metal Dosya Dolabı

Farklı modellerde tasarlanan dolapların boyutları da gereksinimlere göre farklılık gösterir. En iyi kalitede malzemelerden tasarlanması dolapların uzun yıllar kullanılabilmesine imkân yaratır. Dosya dolabı modelleri ahşap ve metal olmak üzere farklı malzemelerden tasarlanırlar. Her iki malzemenin de kendine göre üstün yanları vardır. Dosya dolapları kâğıt ve plastik klasörlerin sağlıklı şekilde korunmasına son derece yardımcı ürünlerdir. Her iş yerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan dosya dolabı çeşitleri klasör yoğunluğuna göre ikili, üçlü ya da dörtlü şekilde temin edilebilirler. Farklı renkleri ile bu dosya dolapları iş yerlerinin profesyonelliğine çok önemli katkılar sunan tasarımlardır.

Dosya Dolabı Modelleri

Dosya Dolabı Modelleri ve Özellikleri

Dosya dolabı tasarımları kullanıcı gereksinimlerine göre tasarlanırlar. Çekmeceli ve kapaklı şekilde tasarlanan bu dolaplar kendine has özelliklere sahiptir. Standartları yüksek olan dolaplar ince dosyalar için genelde çekmeceli olarak tercih edilir. Kalın klasör şeklinde dosyalar içinse raflı ve kapaklı dolap modelleri tercih edilir.

Dolapların tasarımı konusunda son derece yüksek bir işçilikten yararlanılır. Dolaplarda saklanan belgelerin önemli olması bu dolapların sağlam bir kilit sistemi olmasını da gerektirir. Anahtarı ya da şifresi olmayan kişiler tarafından dolapların açılması mümkün değildir.

Çelik Dosya Dolabı

Dosya dolaplarında günümüzde ahşaptan çok çelik ya da demir dolaplar tercih edilir. Bu dolap modelleri neme, rutubete ve suya karşı son derece dayanıklıdır. Aynı zamanda yangın gibi afetler karşısında da belgelerin zarar görmesini engeller. Dışarıdan gelen tüm darbelere karşı çok dayanıklı olan bu dolap modelleri uzun yıllar deforme olmaz ve kolay kolay şeklinde bozulmalar meydana gelmez.

Dosya Dolabı Fiyatları

Dosya Dolabı Fiyatları

Dosya dolabı kullanım alanları son derece geniştir. Bu dolap modelleri okullarda, etüt merkezlerinde, devlet dairelerinde, hastanelerde, özel işletmelerde ve fabrikalarda çok fazla tercih edilir. Müşteri dosyalarını, öğrenci kayıt belgelerini ve daha birçok dosyayı istiflemek için yararlanılabilen ürünlerdir. Kullanımı son derece rahattır ve temizliği de kolayca yapılabilen dolap türleridir. Dosya dolapları ulaşılabilir fiyatları ile satışa çıkarılırlar. Kolayca temin edilebilen bu dolaplar çok fazla yer kaplamazlar.

Bir cevap yazın